"Çalışma Hayatında Son 10 Yılın Analizi: 2003 - 2013" Kitabı
48
SDE "Çalışma Hayatında Son 10 Yılın Analizi: 2003 - 2013" başlıklı kitap çalışmasını yayınladı. Kitabın editörlüğünü SDE İç politika ve Demokratikleşme Koordinatörü Dr. Murat Yılmaz yaptı.

Stratejik Düşünce Enstitüsü Ekonomi, Siyaset, İnsan Hakları, Uluslararası ilişkiler ve Demokratikleşme konularında önemli çalışmalar yürütüyor. Bu vadide Türkiye toplumunun neredeyse tamamını ilgilendiren bir konu olan çalışma hayatının son on yılını tartışmanın uygun olacağını düşündük.

Bu tartışmalardan çalışma hayatının son 10 yılındaki değişmelerin bir bilançosunun ortaya konulduğu elinizdeki kitap ortaya çıktı.

SDE İç Politika ve Demokratikleşme Koordinatörlüğü olarak alanında ilk olan bu çalışmayı yayınlamanın memnuniyetini yaşıyoruz. Zira AK Parti iktidarları dönemlerini, farklı alanları temel alarak değerlendiren pek çok rapor ve kitap yayınlanmasına rağmen, aynı dönemde çalışma hayatında yaşanan gelişmelerle ilgili bir kitap bulunmamaktaydı. Son on yılda çalışma hayatını değerlendiren bu kitap, alanındaki bir boşluğu doldurması açısından önemli bir çalışmadır. SDE'nin muhtelif çalışmalarında katkı sunan Tarkan Zengin'in kitabı, çalışma hayatıyla ilgili SDE'nin çalışmalarının da ilkini teşkil etmektedir. Bu kitap, çalışma hayatında yapılanları değerlendirmenin yanı sıra eleştiriyle düzeltilmesi gerekenleri de ortaya koymaktadır.

07.05.2014
İlgili Haberler
Köşe Yazıları
ATCOSS
SD Dergi